Redactiemedewerkers Kunst en Cultuur
Opdracht ID: 7049
Budget: € 50 tot € 75
Geplaatst: 02-12-2011
Reacties: 25
Locatie: , Drenthe
Laatst gewijzigd: 13-03-2012
Status: Gesloten
We zijn op zoek naar freelance redactiemedewerkers voor een online gids over cultureel ondernemen en alternatieve verdienmodellen.
Deze gids komt vier keer per jaar uit en heeft hoewel deze gids pas een keer is uitgekomen inmiddels een vaste groep lezers in de kunst-, cultuur en mediasector.
De kunst- en cultuursector staat in brand en schudt op zijn grondvesten. De sector moet de komende periode 200 miljoen bezuinigen.
Welke kant moet de sector op en hoe moet men aan inkomsten komen?
De gids is specifiek gericht op nieuwe verdienmodellen binnen de kunst- en cultuursector.
De insteek van de gids is inspireren en motiveren en organisaties helpen zich voor te bereiden op de toekomst.
Een toekomst met minder overheidsbemoeienis en meer ruimte voor zaken als cultureel ondernemerschap, mecenaatschap en crowdfunding.
Interviews huidige nummer
In het huidige nummer hadden we een interview met een aantal grote namen uit de kunst-, cultuur en mediasector, waaronder:
- Renee Steenbergen, schrijfster Boek mecenaat
- Jeroen van Erp, directeur fabrique
- Erwin van Lambaart, CCO Stage entertainement
- Erland Galjaard, RTL
- Jolien Schuerveld, directeur Concertgebouwfonds
Werkzaamheden
De bedoeling is dat je je "inleest" in de sector kunst- en cultuur in relatie tot de huidige problematiek van de bezuinigingen, cultureel ondernemen en alternatieve verdienmodellen. Dit stukje voorstudie is voor eigen rekening.
Vervolgens ga je in overleg bepalen welke personen en instellingen relevant kunnen zijn voor een interview of voor een eigen artikel. Dit kan een theaterdirecteur zijn die succesvol is en aan zijn branchegenoten kan vertellen wat cultureel ondernemen is, het kan een interview zijn met de Staatssecreatris, maar het kan ook een eigen uitgediept artikel zijn over de markt van crowdfunding.
We zijn een onafhankelijk online medium, zonder advertenties. De toon mag dus kritisch en onafhankelijk zijn, maar altijd inspirerend.
Je bent zelf verantwoordelijk voor het hele proces, van het benaderen van de evt. te interviewen mensen, deskresearch, schrijven artikel, correctie, en aan ons aanleveren van
de tekst.
Wanneer het om een persoonlijk interview gaat ben je bereid om ook een cam recorder te laten meelopen voor doorplaatsing van het interview op een evt. nog te verschijnen blog.
Interviews worden bij voorkeur telefonisch afgenomen. Alternatief is e-mail of persoonlijk. Wanneer je een bekend of relevant iemand kan interviewen zal het een persoonlijk
Plaatsing artikel en betaling
We zijn een onafhankelijke kleine uitgever die inmiddels elf jaar bestaat. We zijn een zeer snelle betaler. Dit kan omdat we vooraf duidelijke afspraken maken waar geen gedoe over kan komen.
De artikelen die je na overleg gereed hebt zullen door ons beoordeeld worden op geschiktheid voor publicatie. Het gaat hierbij erom dat het artikel kwalitatief voldoende is en aansluit op het afgesproken onderwerp en nummer.
Na geschiktheid kunt je een factuur sturen welke binnen 14 dagen voldaan is. Je hoeft dus niet te wachten tot het uitkomen van het nummer. Deze voorfinanciering nemen wij voor onze
rekening.
De artikelen worden na betaling geacht ons eigendom te zijn. We zullen deze artikelen zonder meerkosten kunnen en mogen doorplaatsen naar onze andere sites of hergebruiken voor
bijvoorbeeld Ipad media.
Offerte en prijs
Graag een VASTE PRIJS doorgeven per aangeleverd artikel of per aangeleverde pagina A4 met een gemiddelde dichtheid.
In je offerte vermelden hoeveel artikelen je per kwartaal wilt aanleveren.
Graag een aantal bijlagen